XII tarptautinis sporto žurnalistų futbolo turnyras

XII tarptautinis sporto žurnalistų futbolo turnyras

    Jau dvyliktus metus iš eilės Lietuvoje vyksiančiame tarptautiniame žurnalistų futbolo turnyre rungtyniavo komandos iš Lietuvos (Vilnius), taip pat – Latvijos, Rusijos, Egipto, Vengrijos, Ukrainos, Lenkijos, Baltarusijos, Armėnijos, Egipto ir turnyro debiutantai – Čekijos žurnalistai. Dešimt komandų žaidė vieno rato sistema: tarpusavyje susitiko visos komandos. Čempionų titulą gynė Baltarusijos – Minsko komandos – žurnalistai. Tačiau šį kartą jiems teko tenkintis tik ketvirta vieta. Tiek pat taškų – 16 – kaip ir baltarusiai, surinko Armėnijos žurnalistai, tačiau laimėję tarpusavio susitikimą pietiečiai užlipo ant trečios garbės pakylos vietos. Antrą vietą užėmė Latvijos žurnalistai,  kurie kaip paaiškėjo vėliau, jų pralaimėjimas čekams rezultatu 1:2 buvo lemiamas, nes turnyrą laimėję debiutantai, latvius aplenkė dviem taškais.

    Daugiausia kartų tarptautinį turnyrą yra laimėjusi Lietuvos žurnalistų komanda: turnyro šeimininkai „PRESS‘o“ žurnalistai triumfavo keturis kartus. Tačiau šį kartą lietuviams nepasisekė: nors ir nugalėję turnyro čempionus čekus, lietuviai tenkinosi tik šešta vieta. Paskutinę vietą užėmė Ukrainos žurnalistai, kurie iškovojo vienintelį tašką – sužaidė lygiosiomis su Egipto žiniasklaidos atstovais. Įprastai gegužės paskutinį savaitgalį vykęs turnyras šį kartą buvo perkeltas į rudenį.

    Noriai į puikiai organizuotą renginį atvykstantys užsieniečiai ir lietuviai negailėjo emocijų bei aistros futbolo aikštelėje, bet po to ramiai ir draugiškai bendravo uždarymo šventėje.