BWBL čempionių titulas – Kursko ekipai, o „Sūduvai“ – bronza

Kursko „Dinamo-Farm“ iškovojo atvirojo Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionato nugalėtojų taurę ir aukso medalius. IMG_5736Rusijos antro pagal pajėgumą diviziono čempionato nugalėtojos finale sekmadienį 70:42 (29:12, 11:9, 10:8, 20:13) įveikė Estijos čempiones „FCR Media-Rapla KK“ krepšininkes. Rusijos klubas BWBL čempionu tapo pirmą kartą varžybų istorijoje. Finalo ketverto varžybos vyko Druskininkų sporto centre.

OLYMPUS DIGITAL CAMERABronza atiteko nugalėtojos titulą gynusiai Lietuvos čempionei Marijampolės „Sūduvai“. Ji rungtynėse dėl trečios vietos 83:48 (17:15, 24:13, 20:10, 22:10) įveikė Algirdo Paulausko treniruojamas Torunės „Energa“ krepšininkes. Lenkijos klubas į finalines varžybas atvyko be savo keturių amerikiečių.

Pusfinalyje šeštadienį „Dinamo-Farm“ 68:58 įveikė „Sūduvą“, o „FCR Media-Rapla KK“ 63:61 nugalėjo „Energa“ krepšininkes.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANaudingiausia finalo ketverto turnyro žaidėja pripažinta 20-metė „Dinamo-Farm“ puolėja Jekaterina Poliašova. Į geriausių turnyro žaidėjų penketą taip pat pateko Olga Frolkina („Dinamo-Farm“), Pigit Puu („FCR Media-Rapla KK“), Laura Svarytė („Sūduva“) ir Klaudia Sosnowska („Energa“). Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo pasaulio ir dukart Europos čempionė Jūratė Daktaraitė, dukart olimpinė ir OLYMPUS DIGITAL CAMERApasaulio bei triskart Europos čempionė Angelė Rupšienė, Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos garbės prezidentas, Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto narys Vydas Gedvilas, Druskininkų savivaldybės vicemeras Linas Urmanavičius.

23-iose BWBL pirmenybėse dalyvavo 10 komandų iš šešių šalių. Finalas be Lietuvos komandų IMG_2290vyko ketvirtą kartą lygos istorijoje. BWBL čempionatai vyksta nuo 1994 metų. Lietuvos klubai BWBL čempionatą yra laimėję net 18 kartų. Triskart čempionėmis tapo Baltarusijos komandos, po sykį – Latvijos ir Rusijos atstovės.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”158″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_slideshow” gallery_width=”320″ gallery_height=”240″ cycle_effect=”fade” cycle_interval=”1″ show_thumbnail_link=”1″ thumbnail_link_text=”[Show picture list]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]