Kalnų slidinėjimas

Kalnų slidinėjimas

    Stipriausi Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos jaunieji kalnų slidininkai Suomijoje (Pyha), kovojo dėl Baltijos taurės trečiojo etapo apdovanojimų ir galutinės pozicijos šių varžybų bendrojoje įskaitoje.  1Jaunieji Druskininkų „Snow Arena Racing Team”/Druskininkų sporto centro kalnų slidininkai pirmą kartą išsiruošė į tokio lygio varžybas užsienyje. Du sportininkai (Liepa Karlonaitė ir Medas Dobelinskas) varžėsi milžino slalomo, kombinacijos, slalomo ir didžiojo slalomo rungtyse vaikų iki 12 metų amžiaus grupėje, o jauniausias kalnų slidininkas Nojus Užkuraitis dalyvavo didžiojo slalomo ir komandinėse varžybose vaikų iki 10 metų amžiaus grupėje.

   Pirmąją varžybų dieną slidininkai pirmą kartą varžėsi greituminėje  milžino slalomo rungtyje (Lietuvoje nėra galimybių treniruotis šią discipliną). Džiugu kad vaikai puikiai susitvarkė su 2šia trasa, kurioje Liepa užėmė  18-ąją, o Medas 17-ąją vietas (geriausi Lietuvių rezultatai U12 amžiau grupėse). Tą pačią dieną vyko ir kombinacijos varžybos (milžino slalomo ir slalomo rungtys). Liepa suklydo slalomo trasoje ir jos rezultatas nebuvo įskaitytas. Medas slalomo rungtyje nukrito, bet varžybose užėmė 14-ąją vietą.

     Antrąją dieną vyko slalomo varžybos, kuriose Liepa Karlonaitė apmaudžiai suklydo pirmajame bandyme ir jos rezultatas nebuvo įskaitytas. Na o Medas Dobelinskas po labai gero antrojo bandymo (8-as laikas) užėmė 11 ąją vietą.

     3Trečiąją dieną vyko didžiojo slalomo varžybos kur Liepa užėmė 19 ąją vietą, na o Medas po labai gero pirmojo bandymo parodė 4-ą laiką, bet dėl patirties stokos tokio lygio varžybose ir labai sudėtingos trasos – krito antrajame bandyme ir finišo nepasiekė.

        Ketvirtąją dieną vyko vaikų iki 10 metų varžybos ir komandinės varžybos sudarytos iš vieno suaugusio ir dviejų vaikų. Nojus Užkuraitis asmeninėse varžybose iškovojo garbingąją 6-ąją vietą. Na o komandinėje įskaitoje kartu su dviem Latviais džiaugėsi 5-ąją vieta.

     4„Snow Arena Racing team”/Druskininkų SC komanda, pirmą kart išsiruošė į tokią tolimą kelionę Šiaurės Suomijoje ir tokias aukšto lygio bei sudėtingas varžybas. Be kalnų slidinėjimo varžybų sportininkai treniravosi kartu su kitais Latvių klubais ir įgijo neįkainojamos patirties tiek treniruodamiesi tiek ir varžydamiesi su stipriausiais Baltijos šalių sportininkais.

      Džiaugiamės parodytais puikiais rezultatais ir tikimės, kad kitąmet sugebėsime važiuoti stabiliau ir pasiekti dar aukštesnių rezultatų ar išlaikyti „sveiką protą” po puikių pirmųjų bandymų. Jaunieji kalnų slidininkai dėkoja šios kelionės globėjui „Snow Arenai”, be kurios ši kelionė nebūtų įvykusi!