Lietuvos triatlono taurės finalinis penktasis etapas

Pirmą rugsėjo šeštadienį, rugsėjo 2-ąją Druskininkuose vyko Lietuvos triatlono taurės paskutinis, penktasis etapas, po kurio paaiškėjo viso sezono triatlono taurės nugalėtojai.

Ilgiausiame olimpiniame triatlono nuotolyje, kuriame triatlonininkai turėjo plaukti 1500 m, dviračiu įveikti 40 km bei bėgti 10 km, pergalę iškovojo trakiškis Marijus Butrimavičius, kuris distanciją įveikė per 2 val. 44 sek.

Antrąją vietą užėmė neringiškis Martynas Tinfavičius – 2 val. 4 min. 52 sek., trečią vietą iškovojo praėjusio sezono taurės nugalėtojo vardą gynęs kaunietis Tautvydas Barštys – 2.05:42 val.

Iki Druskininkų etapo bendroje įskaitoje pirmavęs T. Barštys po finišo prarado lyderio poziciją ir ją paskutinę akimirką nugvelbė antroje sezono pusėje puikią formą demonstruojantis M. Butrimavičius, kuriam pergalę bendroje įskaitoje lėmė beveik penkių minučių pranašumas prieš T. Barštį. Pastarasis po paskutinio etapo bendroje įskaitoje liko antras. Trečią vietą užėmė marijampolietis Andrius Murauskas.

Moterų įskaitoje dar vieną užtikrintą pergalę pasiekė Inga Aukselytė, kuri nuotolį įveikė per 2.21:45 val. Tai ketvirtoji I. Aukselytės pergalė Lietuvos triatlono taurės etapuose, ji triumfavo ir bendroje Lietuvos triatlono taurės įskaitoje.

Antrą vietą Druskininkuose ir bendroje įskaitoje užėmė Inga Paplauskė (2.28:18 val.), trečią vietą iškovojo Polina Čachovskaja (2.49:22 val.), kuri bendroje įskaitoje liko ketvirta. Bendroje įskaitoje trečią vietą užėmė Giedrė Ambrazevičiūtė, kuri praleido Druskininkų etapą.

Sprinto rungtyje, kuriame sportininkai plaukė 750 m, dviračiu važiavo 20 km ir bėgo 5 km, dalyviai varžėsi ir dėl Lietuvos sprinto triatlono čempionų vardų. Pirmą vietą iškovojo panevėžietis Titas Pumputis, finišavęs per 1.05:35 val. Antrą vietą užėmė Gediminas Pajėda (1.07:06 val.), trečią – Tadas Cesevičius (1.11:28 val.).

Moterų įskaitoje ant apdovanojimų pakylos lipo trys panevėžietės. Nugalėjo Evelina Tomkevičiūtė, nuotolį įveikusi per 1.15:09 val. Antrą ir trečią vietas užėmė seserys dvynės Unė ir Viltė Narkūnaitės, atitinkamai distanciją įveikusios per 1.18:54 val. ir 1.21:25 val.

Bendroje sprinto rungties įskaitoje triumfavo marijampolietis Andrius Dapkevičius ir panevėžietė Viltė Narkūnaitė.

Triatlono šventė Druskininkuose baigėsi „TRI-FUN“ triatlono rungtimi, čia šios sporto šakos naujokai turėjo nuplaukti 200 m, dviračiu numinti 10 km bei nubėgti 2,5 km.

Ant apdovanojimų pakylos aukščiausio laiptelio lipo šiame nuotolyje nugalėjęs panevėžietis Lukas Prokopavičius ir antrąkart startavusi Evelina Tomkevičiūtė.

Bendroje „TRI-FUN“ įskaitoje buvo apdovanoti trijų amžiaus grupių nugalėtojai. Suaugusiųjų mėgėjų gretose nugalėjo Robertas Zaicevas ir valerija Jegorenko, jaunių įskaitoje (gim. 1998-2002 m.) nugalėjo Patricija Mingėlaitė ir Lukas Remeika, jaunučių įskaitoje (gim. 2003 m. ir jaunesni) triumfavo Beatričė Vinciūnaitė ir Pijus Dapkus. Druskininkuose savo jėgas trijose distancijose išbandė beveik 300 dalyvių.