Druskininkai Lietuvos jaunimo salės tinklinio čempionatų turnyrinėse lentelėse

Druskininkai Lietuvos jaunimo salės tinklinio čempionatų turnyrinėse lentelėse

Druskininkų jaunieji tinklininkai atkakliai tęsia kovas Lietuvos jaunimo salės tinklinio čempionate. Šiemet Druskininkus atstovaujančios komandos rungiasi net trijose amžiaus grupėse.

Jau eilę metų formuojama Druskininkų berniukų tinklinio komanda. Nors grupė yra skaitlinga ir šiemet pasipildė 2007 m. gimusiais naujokais, tačiau suformuoti pajėgią komandą, galinčią drąsiai priimti sportinių treniruočių, rungtynių, išvykų iššūkius nėra lengva. 2022 m. rudenį, atlikus grupę lankančių tėvelių apklausą, nuspręsta suformuoti komandą, atstovausiančią Druskininkų miestą Lietuvos čempionato VU15 amžiaus grupėje. Tai sportininkai, gimę 2009 m. ir jaunesni. Gal taip sutapo, o gal ir patekome į lemtingą dėsningumą, tačiau vos sužinojus oficialų rungtynių tvarkaraštį, suburta komanda ėmė byrėti ir iš paraiškoje pateiktų 12 žaidėjų, Čempionato startuose turime tik 8 berniukus. Pirmasis berniukų rungtynių turas vyko Druskininkuose., kur pasiekėme vieną pergalę prieš Šiaulių SC „Dubysa“ komandą. Nors ir buvo nedrąsu, nes amžiumi ir fiziniais duomenimis esame gerokai mažesni už kitas komandas, bet atrodė, kad pergalė bus paskatinimas eiti toliau. Į antrąjį Čempionato I rato turą, vykusį gruodžio mėnesį Šalčininkuose, komanda neišvyko dėl didžiąją komandos dalį ištikusių sezoninių susirgimų. Sustiprėję, intensyviai treniravęsi išvykome į III turą, kuris vyko VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto komplekse, Kaune. Šio turo organizatorius – Indrės Sorokaitės tinklinio akademija – surengė tikrą tinklinio šventę. Visi pasijautėme tarsi atvykę į pasaką – komandų pasitikimas, individualios rūbinės komandoms, 4 teisėjų komanda kiekvienose rungtynėse, profesionalūs DJ ir fotografai. Nekyla abejonių, kad visos šios smulkmenos visų turo dalyvių atmintyje išlinks ilgam ir bus puikia paskata siekti sportinių aukštumų. Druskininkų komanda šiame ture pasiekė įstabų rezultatą – laimėtos 3 rungtynės iš 3 žaistų rezultatais 2:0. Įveiktos Alytaus SRC, Panevėžio SC ir Kauno ISTA Green komandos. Nors ir nesame aukštaūgiai, tačiau kovą kiekvienose rungtynėse vedė druskininkiečiai. Tikimės, kad II ratas mūsų komandai bus sėkmingas ir padės atstatyti dėl neatvykimo į turą prarastus taškus.

Druskininkų merginų MU16 komanda į penktąjį Čempionato I rato turą žengia užimdama pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje. Šių metų Čempionate šioje amžiaus grupėje dalyvauja 14 merginų, gimusių 2008 m. ir jaunesnių, komandų. Jau įvyko 11 susitikimų, kuriuos Druskininkų kurorto jaunosios tinklininkės baigė pergalėmis. Šios amžiaus grupės Druskininkų merginų tinklinio komanda pasižymi išskirtiniu kovingumu, atkaklumu. Komandos branduolys – mergaitės, kurios aikštelėje kartu jau daugiau kaip 6 metus. Šiemet komandos gretas papildė kelios jaunesnės mergaitės, kurioms dar trūksta žaidybinės patirties, tačiau būdamos komandos dalimis ir turėdamos norą tobulėti, jos netruks tapti lygiavertėmis komandos narėmis.

Ypatingai džiaugiamės ir nepaprastai aukštu pasiekimu laikome Druskininkų MU18 komandos patekimą į MU18 A divizioną, kur tarp 8 stipriausių Lietuvos merginų tinklinio komandų užima 7 vietą. Komanda Reguliarųjį čempionatą pradėjo B pogrupyje, kuriame viso rungtyniavo 9 komandos ir 4 stipriausios jų po I rato susitikimų perėjo į A divizioną. Šiame divizione druskininkiečių susitikimai tinklinio aikštelėse laukia su Kauno SM „Startas”-1, VMSM „Sostinės Tauras”, Kelmės SC, Kauno SM „Startas”-2, Šiaulių SC „Dubysa”, Jonavos SC ir Panevėžio SC tinklinio ekipomis. Šioje Čempionato amžiaus grupėje, rungiasi merginos, gimusios 2006-2007 m. ir jaunesnės. Didžioji mūsų MU18 komandos dalis yra merginos, gimusios 2008 m. ir jaunesnės, tad kitų komandų sąstatai amžiumi skiriasi nuo mūsų miesto komandos. Nepaisant to, mūsų merginos drąsiai žengia į aikšteles, priima iššūkius, džiaugiasi tomis pergalėmis, kurias pavyko pasiekti ir tikisi, kad pavyks jų pasiekti ir A divizione.

Žvelgiant į skaičius, užimamas vietas Lietuvos jaunimo salės tinklinio čempionato įvairaus amžiaus grupėse, norisi pasidžiaugti, kad jau eilę metų pavyksta puoselėti tinklinio tradiciją Druskininkų mieste, garbingai atstovauti miestą ir pasiekimais pildyti Druskininkų tinklinio metraštį. Kasdieninis kelias gal ir nėra lengvas, treniruotės intensyvios, išvykos į rungtynes dažnos, tačiau emocijos, įspūdžiai, kuriuos patyria jaunieji sportininkai, šį kelią daro prasmingu – jei yra tikslas ir tvirtas komandos draugo petys šalia, tai visos kliūtys, kurios iškyla kelyje, tik skatina eiti pirmyn!

Dėkojame Druskininkų sporto centrui už sudarytas sąlygas augti ir tobulėti, Druskininkų sporto bendruomenei bei ugdytinių tėveliams už palaikymą, supratingumą ir rodomą dėmesį jauniesiems tinklininkams bei tinklininkėms. Kartu mes komanda! Mes mylime tinklinį!

Teksto autorė Rasa Suchaniekienė, VJSK „Drusportus”.