Druskininkų savivaldybės antrų klasių mokiniams – nemokamos plaukimo pamokos

Druskininkų savivaldybės antrų klasių mokiniams – nemokamos plaukimo pamokos

    Jau trečius metus Druskininkų savivaldybė kartu su Kūno kultūros ir sporto departamentu prie LRV vykdo projektą „Mokomės plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Šiais metais Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas Druskininkų sporto centro „Mokomės plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ projektui, skyrė 7000 Eur. Druskininkų savivaldybė taip pat  prisideda prie šio projekto vykdymo (3800 Eur), apmokėdama pedagogams dalį darbo užmokesčio, Leipalingio mokinių vežiojimo į plaukimo užsiėmimus, projekto viešinimą.

    Projektas „Mokomės plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ vykdomas Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre AQUA. Projekte dalyvauja 190 Druskininkų savivaldybės antrų klasių mokinių, kurie suskirstyti į 17 grupių ir turės 374 valandas plaukimo pamokų.

    Visi projekte dalyvaujantys vaikai įgis plaukimo įgūdžių 22 valandų trukmės programoje, kuriai pasibaigus ir įvertinus rezultatus, jiems bus išduodami pasiekimų pažymėjimai.

    Jau nuo rugsėjo 10 dienos mokiniai lanko plaukimo užsiėmimus, kurie vyks iki metų pabaigos. Juos plaukti moko 5 kūno kultūros mokytojai. Projekto tikslas kuo daugiau savivaldybės mokinių išmokyti plaukti, saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens, o taip pat skatinti savivaldybės vaikų fizinį aktyvumą, stiprinant sveikatą ir gerinant jų fizinį pasiruošimą. Mokymasis plaukti baseine – vieta, kurioje mokiniai mokomi plaukti, susipažįsta su saugaus elgesio vandenyje taisyklėmis, mokosi įvertinti savo fizines galimybes konkrečiose situacijose. Vanduo yra gera terpė vaikams sveikai augti ir formuotis: čia jie grūdinasi, formuoja higienos įpročius, lavina kūną ir protą. Projektas padės išsiugdyti gyvybiškai svarbius plaukimo įgūdžius, suteiks saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens žinių, sudarys sąlygas mokytis plaukti įvairių socialinių sluoksnių ir sportinių gabumų vaikams.

Išskirtine šio projekto vykdymo galimybe, išmokti saugiai elgtis vandenyje, prie vandens,  džiaugiasi ir patys vaikai, ir jų tėveliai.