„Logitus Cup 2019“ – nauja patirtis Druskininkų tinklininkams

„Logitus Cup 2019“ – nauja patirtis Druskininkų tinklininkams

Kovo 22-24 d. dvi Druskininkų mergaičių tinklinio komandos vyko į pirmąją tarptautinę kelionę – mini (4×4) X – ąjį tarptautinį tinklinio festivalį „Logitus Cup 2019“, Gdanske, Lenkija. „Logitus Cup“  – tai jau 10-ą kartą organizuotas sporto renginys, kuriame per visą jo istoriją dalyvavo daugiau kaip 2500 jaunųjų tinklininkų.

Šiemet festivalio organizatoriams pavyko sukviesti 30 mergaičių ir 29 berniukų, gim. 2006 m. ir jaunesnių, tinklinio komandas iš Lenkijos, Vokietijos, Baltarusijos, Rusijos ir Lietuvos. Visoms varžyboms prireikė net 4 erdvių sporto salių, kiekvienoje salėje, vienu metu vyko  trejos rungtynės. Akys raibo ne tik nuo daugiau kaip 200 mini tinklinio turnyro dalyvių įvairiaspalvių aprangų, bet ir nuo renginio masto. Čia savo šalių tinklinio mokyklų patirtį demonstravo įvairaus amžiaus ir sportinio pajėgumo komandos. Kiekviena komanda sužaidė po 13-15 rungtynių. Kadangi pagrindinis festivalio tikslas – sudaryti galimybę sužaisti kuo daugiau rungtynių su skirtingais partneriais, tai iki festivalio finalinio etapo buvo žaidžiamos vieno seto trukmės varžybos ir tik festivalio finalininkai, gausaus žiūrovų būrio apsuptyje žaidė rungtynes iki 2 laimėtų setų.

Žaidybinės patirties gausiai pasisėmėme, pamatėme savo galimybes ir Lietuvos tinklinio lygį tarptautiniu mastu. Žinoma, susumavus rezultatus pasiektos 23 ir 28 vietos turnyrinėje lentelėje nėra aukštos, tačiau įgyta žaidybinė patirtis, stebėtos kitų komandų rungtynės, tikėtina duos rezultatus rungiantis su varžovais Lietuvos vaikų tinklinio čempionate. Naujų žinių bei įgūdžių gavome visi, tiek sportininkės, tiek ir treneris. Tikrai turėsime naujų minčių, kurios bus pritaikytos ugdymo procese.

Nepaisant įtempto varžybų tvarkaraščio, dėka turnyro organizatorių pažinome Gdansko senamiesčio istoriją ir architektūrą bei įgijome neįkainojamos bendravimo patirties. Pasibaigus festivalio programai, trumpai stabtelėjome prie jūros, pagal seną liaudies tradiciją įmetėme po monetą su viltimi, kad likimas ir tinklinio dievai leis sugrįžti į šią tinklinio šventę ir kitais metais.

Šiame renginyje dalyvavome Viešosios įstaigos Druskininkų vaikų ir jaunimo sporto klubo „Drusportus“, Druskininkų sporto centro, sportininkų tėvelių ir Rasos Janušonienės  finansinės pagalbos dėka.