Druskininkų berniukų tinklinio komanda

Druskininkų berniukų tinklinio komanda

2022 m. rudenį Druskininkų berniukų tinklinio grupę papildė gausus būrys jaunuolių, susidomėjusių tinklinio sporto šaka. Jau eilę metų formuojama Druskininkų berniukų tinklinio komanda, tačiau vos susidūrę su sportinio gyvenimo iššūkiais, neretai berniukai pasuka kitu keliu. Todėl, atėjus 2007-2008 m. papildymui, atsirado viltis, kad yra galimybė Druskininkuose vėl suformuoti Druskininkų vaikinų tinklinio komandą. Treniruotės tapo įvairiapusiškesnės, labiau nukreiptos į tinklinio technikos įgūdžių tobulinimą ir nors treniruojamų berniukų amžius yra skirtingas, veiklos ir užimtumo užtenka visiems.

Pasinaudojant Sporto rėmimo fondo finansuojamo projekto Nr SRF-FAV-2019-1-0249 numatytomis priemonėmis, praėjusius metus Druskininkų jaunieji tinklininkai baigė dalyvavimu 2022 m. gruodžio 28 d. tarptautiniame tinklinio turnyre „Tinklinio žvaigždučių susitikimai“ (Gwiazdkowe Kontrontacje Siatkarskie) Augustavo mieste, Lenkijoje. Šis turnyras buvo vykdomas mini ir klasikinio tinklinio formatuose. Deja, dėl ligų ar kitų priežasčių jauniausieji Druskininkų tinklininkai, nesurinkus pakankamo dalyvių skaičiaus mini tinklinio turnyre (formate du prieš du) nesudalyvavo.

Vyresnieji Druskininkų tinklinio grupės auklėtiniai turėjo puikią progą išbandyti savo jėgas, patirti pirmąjį oficialių rungtynių jaudulį, žaidybinėse situacijose įsivertinti savo fizinę, taktinę ir psichologinę pasirengimo formą. Vertinant tai, kad daugeliui sportininkų tai buvo pirmasis tinklinio startas, tai kas treniruočių metu atrodė paprasta ir lengva, rungtynių metu įgavo kitas spalvas. Druskininkų tinklininkai rungėsi su Augustavo 1 ir 2 komandomis, bei turnyro svečiais iš Balstogės, Lenkija. Stebint bendraamžių Lenkijos sportininkų lygį buvo nesunku pastebėti, kad mūsų šalies ir kaimyninės valstybės tinklinio parengimo ir jaunimo sportinio nusiteikimo lygiai skiriasi. Sužaistos trejos rungtynės buvo nelengvos ir vos tik pasiekus priešininkus, skirtumas švieslentėje vėl padidėdavo. Tačiau, vieną setą visgi pavyko laimėti. Turnyro organizatoriai pasirūpino, kad šventinė nuotaika, vyravusi viso turnyro metu, išliktų. Surengtas iškilmingas turnyro uždarymas, kuriame dalyvavo ir turnyro dalyvavimas dėmesį parodė Palenkės vaivadijos atstovai, Augustavo tinklinio klubo prezidentas. Kiekvienas turnyro dalyvis apdovanotas ir atminčiai parsivežė simbolinį turnyro dalyvio medalį. Turnyro teisėjų sprendimu buvo išrinkti geriausi kiekvienos komandos žaidėjai. Druskininkų tinklinio komandos šio turnyro geriausiu žaidėju pripažintas Airidas Kizys.

Norisi palinkėti, kad šis pirmasis komandos startas, būtų ne barjeras siekti aukštumų, o paskatinimas kasdien treniruotis ir tobulėti veikloje, kurią pasirinkome, tuomet galėsime išgyventi ne vieną pergalės euforijos akimirką.

Straipsnio autorė Rasa Suchaniekienė, VJSK „Drusportus”.