Geriausios Lietuvos dvylikmečių komandos karaliavo Druskininkuose

Geriausios Lietuvos dvylikmečių komandos karaliavo Druskininkuose

Savaitgalį Druskininkuose karaliavo mažieji krepšininkai. Viename iš vasaros kurortų vyko „LIDL – Moksleivių krepšinio lygos“ U12berniukų čempionato „Pirmasis iššūkis“ (gim. 2006 m.) TOP16 etapas.

TOP16etape šešiolika geriausių dvylikmečių komandų susirenka į vieną vietą ir per tris dienas sužaidžia po trejas rungtynes. Taip iš keturių grupių po dvi geriausias komandas patenka į kitą etapą-ketvirtfinalį bei užsitikriną vietą kito sezono A divizione, o 3-4vietą užėmusios komandos toliau tęs kovą dėl galimybės kitą sezoną varžytis su geriausiomis Lietuvos komandomis.

„Manau, kad šiemet TOP16etapas buvo tikrai puikus“, – sakė „LIDL – Moksleivių krepšinio lygos“ vadovas Martynas Račkauskas. – Buvo puikus oras, vaikų atostogų pabaiga, todėl jaunuosius krepšininkus itin gausiai palaikė tėvai, broliai ir seserys, o atmosfera buvo šventinė ir tikrai labai pakili. Noriu pasidžiaugti ir sklandžia organizacija, geru teisėju darbu, ir žinoma, padėti mūsų draugams Druskininkų sporto centrui, kuris daug prisidėjo organizuojant TOP16etapą“.

U12berniukų čempionato „Pirmasis iššūkis“ dalyviai turi laikytis ir specialių taisyklių. Negalima statyti užtvarų, draudžiama zoninė gynyba, galioja 3sekundžių taisyklė gynyboje. Taip siekiama, kad jaunieji krepšininkai nuo mažens pratintųsi prie individualaus žaidimo.

„Šiuo metu matosi, kad šios amžiaus grupės taisyklių apribojimai veikia labai pozityviai ir jeigu mums pavyks juos išlaikyti, manau, jau artimiausiu metu tai stipriai pakeis ir jaunųjų krepšininkų treniruočių procesą“, – kalba „LIDL – MKL“ vadovas. – Visi dar kartą pamatė, kad norint gerai pasirodyti, reikia turėti individualiai stiprių žaidėjų, kurie gali tiek užpulti, tiek apsiginti vienas prieš vieną. Tikiuosi, kad treneriai, kurie treniruoja dar jaunesnius krepšininkus, pasidomės ir šio čempionato rungtynėmis ir atsižvelgs į gautas žinias“.

Sėkmingai TOP16etape pasirodė Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centro komanda „Beko“. Kauniečiai šventė 3pergales – 60:55įveikė Kauno krepšinio mokyklos „Perkūnas“ atstovus, 85:72nugalėjo Šilalės sporto mokyklos komandą ir 77:68palaužė Klaipėdos krepšinio mokyklos žaidėjus. „Saboniukai“ iškovojo bilietą į kitų metų A divizioną ir šio sezono atkrintamas.

„Buvau tokiame etape pirmą kartą ir man labai patiko, suvažiuoja geriausios 16komandų, matai visus krepšininkus“, – kalbėjo Sabonio KC treneris Dalius Lubys. – Tikrai buvo patogu stebėti varžovų komandas, manau, puikus miestas parinktas ir tėveliams, kurie galėjo jau leisti trumpas atostogas. Man pačiam iš savo komandos norėjosi geresnio žaidimo, tačiau tikslus įvykdėme. Manau, kad šiame amžiaus tarpsnyje tokie taisyklių apribojimai yra tikrai naudingi, daug dėmesio kreipiame į individualų tobulėjimą. Žinoma, kaip ir kiekvienose taisyklėse, tai jos gali veikti geriau. Ta pati gynyba dar kelia daug niuansų, pagalba, dvigubinimas ir t.t. Tačiau žaidėjai mokomi jau galvoti kelis žingsnius į priekį, nusimesti kamuolį“.

Kelialapį į ketvirtfinalį ir kito sezono A diviziono kovas iškovojo ir Sostinės krepšinio mokyklos II komanda. Tomo Purlio treniruojami vilniečiai 104:45sutriuškino SKM V komandą, 93:36nepaliko vilčių SKM VI komandai ir 70:60palaužė Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro ekipą.

„Man tikrai patiko TOP16etapas, gražiai surengta, gera sistema, visos komandos atvyksta į vieną vietą“, – teigė Sostinės KM treneris T.Purlys. – Pasitaikė puikus oras, atvyko daug tėvelių, manau visi gerai praleido laiką. Tiesa, mes patys neturėjome gero žaidimo, kadangi žaidžiame ir metais vyresnių berniukų čempionate, tai per 8dienas sužaidėme 5rungtynes, nors ir laimėjome, tačiau nebuvo gero žaidimo, jautėsi nuovargis. Man patinka šio čempionato taisyklės, visada sakiau, kad mums trūksta individualaus meistriškumo. Per anksti treneriai pradeda naudoti įvairias taktikas, o juk žaisti be užtvarų tikrai nėra jokių problemų. Ir jeigu vaiką baudos aikštelėje pastatai gynyboje, tai jis tik ten ir stovi bei netobulėja“.

Be jau minėtų komandų į geriausiųjų aštuonetą pateko Sostinės krepšinio mokyklos I komanda, Vilniaus krepšinio mokyklos I komanda, Panevėžio KKSC, Kauno KM „Perkūnas“, Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ I komanda ir Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos komanda „Grepo“.

Daugiau rezultatų: http://mkl.lt/league/683/schedule/#mbt:12-303$f&stage=204981

„Apibendrinant galiu pasakyti, kad komandos jau išaugo mokyklų sales ir labai tikiuosi, kad kitais metais galėsime keltis į naująjį KKSD Olimpinio rengimo centrą ir tai bus dar viena šuolis į priekį“, – teigė LIDL – Moksleivių krepšinio lygos“ vadovas M.Račkauskas. – Taip pat laikas galvoti ir apie panašų turnyrą mergaitėms. Gal ne 16komandų, bet 8tikrai būtų verta“.

Geriausios Lietuvos dvylikmečių komandos karaliavo Druskininkuose

Lietuvos moksleivių krepšinio lygos informacija