Išmokome plaukti ir saugiai elgtis vandenyje

Išmokome plaukti ir saugiai elgtis vandenyje

Sporto rėmimo fondas Druskininkų sporto centro „Mokomės plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ projektui, šiais metais skyrė 11954 Eur. Druskininkų sporto centras prie projekto prisidėjo 900 eurų.

 

Projektą „Mokomės plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ šiais metais vykdė Druskininkų sporto centras. Jis truko keturis mėnesius (rugsėjo – gruodžio m.). Projektas buvo vykdomas Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre AQUA. Projekte dalyvavo 159 Druskininkų savivaldybės antrų klasių mokinių, kurie buvo suskirstyti į 9 grupes ir turėjo 234 valandas plaukimo pamokų. Projekte taip pat dalyvavo Druskininkų savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų kūno kultūros mokytojai Jonas Jazepčikas, Povilas Žarnauskas, Aurimas Gudaitis, bei plaukimo trenerė Raimonda Mankevičienė, kurie mokė vaikus plaukti.

Visi projekte dalyvaujantys vaikai įgijo plaukimo įgūdžių, 26 valandų trukmės programoje. Vaikai buvo mokomi plaukti vadovaujantis metodine knyga „Plaukimo ir saugaus elgesio prie vandens pamokos pradinukams“.

Projekto tikslas kuo daugiau savivaldybės mokinių išmokyti plaukti, saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens, o taip pat skatinti savivaldybės vaikų fizinį aktyvumą, stiprinant sveikatą ir gerinant jų fizinį pasiruošimą. Mokymasis plaukti baseine – vieta, kurioje mokiniai mokomi plaukti, susipažįsta su saugaus elgesio vandenyje taisyklėmis, mokosi įvertinti savo fizines galimybes konkrečiose situacijose. Vanduo yra gera terpė vaikams sveikai augti ir formuotis: čia jie grūdinasi, formuoja higienos įpročius, lavina kūną ir protą. Projektas padės išsiugdyti gyvybiškai svarbius plaukimo įgūdžius, suteiks saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens žinių, sudarys sąlygas mokytis plaukti įvairių socialinių sluoksnių ir sportinių gabumų vaikams.

Aurimas Gudaitis plaukimo treneris. Labai smagu matyti baigiantis projektui vaikų džiaugsmą ir šypsenas. Projekto pradžioje didžioji dalis mokomų plaukti vaikų rodė baimę vandeniui, nedrąsiai eidavo į baseiną. Projekto pabaigoje visi vaikai jau mokėjo taisyklingai laikytis ant vandens. Atlikti trenerio nurodomus pratimus. Noriu padėkoti Švietimo mokslo ir sporto ministerijai, kad skyrė lėšų vykdyti šį projektą. Mano nuomone jis labai naudingas vaikams. Daugelis vaikų saugiau jausis prie vandens, tėvams bus daug ramiau, kad jų vaikai moka saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens.

 

Jonas Jazepčikas plaukimo treneris. Labai džiaugėmės „Mokomės plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ projektu. Šiais metais galime didžiuotis, kad visi 159 projekte dalyvavę Druskininkų savivaldybės antrų klasių moksleiviai išmoko plaukti. Galime drąsiai teigti, kad pasiekėme projekte užsibrėžtus tikslus. Noriu pasidžiaugti, kad moksleivius išmokėme ne tik plaukti ir saugiai elgtis vandenyje, bet ir žmogui reikalingų socialinių įgūdžių. Mokiniai išmoko drausmės, tvarkos. Išmoko ramiai persirengti, laikytis baseino taisyklių. Taigi, drąsiai galiu teigti, kad šis projektas buvo labai naudingas moksleiviams.