„Kibirkšties“ krepšininkės – tarptautinio turnyro nugalėtojos

„Kibirkšties“ krepšininkės – tarptautinio turnyro nugalėtojos

Druskininkų sporto centre tris dienas vykusį ketvirtąjį tarptautinį Jūratės Daktaraitės ir Angelės Rupšienės moterų krepšinio turnyrą laimėjo Algirdo Paulausko ir Gitauto Kievino treniruojama Vilniaus „Kibirkštis“. Lietuvos komanda šias varžybas laimėjo pirmą kartą. Nugalėtojų kapitonei Kristei Druskytei taurę įteikė legendinės krepšininkės J. Daktaraitė ir A. Rupšienė.

 

Vilnietės, kurioms buvo įteikti ir bendrovės „Tūta“ pagaminti nugalėtojų marškinėliai, laimėjo dvejas rungtynes iš trejų. Dvi pergales iškovojo ir Kazachstano čempionės Nur Sultano „Astana Tigers“ krepšininkės. Jos liko antros, nes pralaimėjo „Kibirkščiai“. Beje, Nur Sultano komandai atstovavo lietuviško kraujo turinti Anastasija Ališauskaitė. Jos senelis yra kilęs iš Lietuvos. Po vieną pergalę iškovojo Gdansko „Politechnika“ (Lenkija) ir praėjusio Latvijos čempionato bronzos laimėtoja „Liepaja/LSSS“ ekipa. Trečia vieta atiteko Gdansko komandai, nugalėjusiai Liepojos krepšininkes.

 

Naudingiausia Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) surengto keturių komandų turnyro žaidėja išrinkta „Kibirkšties“ gynėja Gabrielė Šulskė. Į simbolinį geriausių žaidėjų penketą taip pat pateko jos komandos draugė Daugilė Šarauskaitė bei Zalina Kurazova („Astana Tigers“), Presley Hudson („Politechnika“) ir Megan Rosenbohm („Liepaja/LSSS“). Geriausioms žaidėjoms ir kitoms turnyro dalyvėms įteiktos parduotuvių tinklo „Drogas“ dovanos.

 

Pirmą varžybų dieną „Kibirkštis“ 72:46 (19:12, 12:13, 19:10, 22:11) įveikė „Astana Tigers“ ekipą. Nugalėtojoms 20 taškų pelnė G. Šulskė, 18 – D. Šarauskaitė (10 atk. kam.), po 8 – Klaudija Serkevičiūtė ir Justina Kraujūnaitė (6 atk. kam.). Kitą dieną vilnietės po atkaklios kovos 70:66 (16:18, 21:14, 14:15, 19:19) nugalėjo „Politechnika“ krepšininkes, tarp kurių buvo ir pernai su Prancūzijos rinktine pasaulio trijulių (3×3) krepšinio čempionato bronzą iškovojusi puolėja Alice Nayo. Pirmaujanti komanda keitėsi 10 kartų, o 7 kartus rezultatas buvo lygus. Likus žaisti minutę, Gdansko ekipa išlygino rezultatą 64:64. Vilniečių pergalę lėmė taiklūs Justinos Kraujūnaitės ir K. Druskytės metimai. Nugalėtojoms G. Šulskė pelnė 17, D. Šarauskaitė (11 atk. kam.) – 13, K. Druskytė (9 atk. kam.) – 11, J. Kraujūnaitė (8 atk. kam.) – 10, Klaudija Serkevičiūtė – 9, o Livija Sakevičiūtė – 8 taškus. Paskutinę turnyro dieną „Kibirkštis“ 62:68 (14:10, 22:12, 21:28, 5:18) pralaimėjo „Liepaja/LSSS“ komandai. A. Paulauskas šiose rungtynėse daugiau laiko leido žaisti jaunosioms savo auklėtinėms. „Kibirkštis“ 24-ą min. pirmavo 48:30, o po trijų kėlinių – 57:50. Likus žaisti 5 min., Latvijos atstovės persvėrė rezultatą 60:59 ir daugiau nebeleido varžovėms pirmauti. Vilniaus ekipai 15 taškų pelnė Justina Miknaitė, 12 – J. Kraujūnaitė (10 atk. kam.), po 6 – Emilija Grigaliūnaitė ir Eglė Zabotkaitė (5 atk. kam.). „Kibirkšties“ žaidėjos iš 14 tritaškių pataikė vos vieną ir suklydo 21 kartą.

 

„Šis ikisezoninis turnyras buvo labai naudingas tiek „Kibirkščiai“, tiek kitoms komandoms. Buvo ir labai atkaklių rungtynių, ir gražių momentų. „Astana Tigers“ ir „Politechnika“ komandų rungtynėse pirmaujanti ekipa keitėsi net 16 kartų. Komandų treneriai pasidžiaugė galimybe pasitikrinti jėgas prieš artėjantį sezoną. Manau, kad turnyre dalyvavusios komandos iš Druskininkų išsivežė daug gerų įspūdžių. Dėkojame turnyro rėmėjams ir Druskininkų sporto centrui“, – sakė pagrindinis turnyro organizatorius, BWBL generalinis sekretorius Algimantas Ivašauskas.

 

Pirmajame J. Daktaraitės ir A. Rupšienės turnyre dalyvavo aštuonios, antrajame – keturios, o trečiajame – šešios komandos. Turnyruose jau dalyvavo 11 komandų iš šešių šalių. Pirmąjį turnyrą 2016 metais laimėjo Maskvos „Dinamo“ pirmoji komanda, o pernai ir užpernai pagrindinę taurę iškovojo „Cmoki – Minsk“ (Baltarusija) krepšininkės.

 

Daktaraitė – pirmoji lietuvė, tapusi pasaulio krepšinio čempione (1959 m.). Ji iškovojo ir du Europos pirmenybių aukso medalius (1960 ir 1962 m.). A. Rupšienė (Jankūnaitė) – dukart olimpinė (1976 ir 1980 m.), dukart pasaulio (1971 ir 1975 m.) ir triskart Europos (1972, 1976 ir 1978 m.) krepšinio čempionė.

 

Teksto ir nuotraukų autorius – Tomas Gaubys