XVIII tarptautinis žurnalistų futbolo turnyras

XVIII tarptautinis žurnalistų futbolo turnyras

Druskininkai į tarptautinį futbolo turnyrą suburs žurnalistus iš septynių valstybių.
Savaitgalį Druskininkuose aštuonioliktą kartą bus surengtas tarptautinis žurnalistų futbolo turnyras. Per tiek metų jis tapo didžiausiu ir seniausiai organizuojamu žurnalistų turnyru Europoje.
Šiais metais į kurortą atvyksta žurnalistai iš Vilniaus ir Kauno, taip pat Latvijos, Ukrainos, Lenkijos, Vengrijos, Armėnijos, Sakartvelo bei iš Baltarusijos priverstų pasitraukti šios šalies žurnalistų komanda.
„Džiaugiamės, kad pavyksta tęsti tradiciją ir Druskininkai vėl suvienys futbolą mėgstančius žurnalistus iš įvairių valstybių. Karo žiaurumus išgyvenantys Ukrainos žurnalistai atvyksta ne tik žaisti futbolą, bet ir humanitariniais tikslais – parvežti į tėvynę medicinos reikmenų kariams. Turnyre dalyvaus ir susivieniję Baltarusijos žurnalistai, kurie pabėgo nuo režimo ir dabar priversti dirbti Lietuvoje ir Lenkijoje, – sakė Lietuvos sporto žurnalistų federacijos prezidentas ir „PRESS‘o“ komandos vadovas Tautvydas Vencevičius.
Tarptautinis žurnalistų futbolo turnyras vyks rugsėjo 23 d. (šeštadienį) 11-15 val. Druskininkų sporto aikštyne (Ateities g. 13). Lietuvos komandos gretose žiūrovai galės išvysti gerai žinomus sporto žurnalistus ir komentatorius – Vytarą Radzevičių, Marių Bagdoną, Aurimą Tamulionį, Rimą Mauricą, Maksimą Vojevodiną, Kęstutį Rimkų ir kt.
Druskininkuose žurnalistų turnyras vyks jau tryliktus metus iš eilės. 2005 m. pradėtas rengti turnyras pradžioje vyko Vilniuje, vėliau metams persikėlė į Kėdainius, o nuo 2010 m. žurnalistus svetingai priima Druskininkai.
„Per visą turnyro istoriją Lietuvoje apsilankė jau daugiau negu dvidešimties šalių atstovai. Džiaugiamės, kad tokia idėja vis labiau „užsikrečia“ ir kitų šalių žurnalistai. Dabar turnyrus organizuoja ir pas mus viešėję Latvijos, Lenkijos, Armėnijos, Sakartvelo, Egipto ir kitų šalių žurnalistai. Su jais mes mielai dalijamės patirtimi ir vykstame į kolegų organizuojamus renginius“, – teigė T. Vencevičius.
Lietuvoje vykstantį turnyrą daugiausia kartų – po keturis – yra laimėję turnyro organizatorė „PRESS‘o“ komanda bei Baltarusijos žurnalistai. Tris pergales šventė Lenkijos atstovai, po kartą triumfavo čekai, ukrainiečiai, moldavai, armėnai bei Vilniaus universiteto Žurnalistikos fakulteto studentai.